Znajdź nas

Mikrorachunek podatkowy

Aktualności,CIT,PIT,Podatki,VAT
Indywidualny rachunek podatkowy, zwany też jako mikrorachunek podatkowy służy do wpłat PIT, CIT i VAT (za wyjątkiem karty podatkowej, VAT-14 oraz VAT w imporcie). Za jego pomocą podatnicy oraz pracodawcy-płatnicy od dnia 1 stycznia 2020 r. podatki do urzędu skarbowego. By sprawdzić swój indywidualny rachunek podatkowy, przedsiębiorca może udać się do dowolnego urzędu skarbowego lub skorzystać z generatora. Znajduje się on w linku poniżej: https://www.podatki.gov.pl/generator-mikrorachunku-podatkowego.

Jak sprawdzić mikrorachunek podatkowy?

Mikrorachunek podatkowy można sprawdzić dzięki generatorowi w każdym miejscu i o każdej porze. Niezależnie od tego, czy osoba, która posiada mikrorachunek zmieni swoje nazwisko, adres zamieszkania albo właściwy urząd skarbowy, numer zawsze pozostaje taki sam!

Co jeszcze warto wiedzieć?

Należy pamiętać, aby przed realizacją pierwszego przelewu na indywidualny rachunek podatkowego sprawdzić czy zawiera on wszystkie cyfry. I następnie zweryfikować czy są one prawidłowe. Informacja, z jakich znaków składa się mikrorachunek jest zawarta na stronie internetowej Portalu Podatkowego: https://www.podatki.gov.pl/mikrorachunek-podatkowy/ Indywidualny rachunek podatkowy znacznie ułatwia płacenie należnych podatków. Nie tylko w prosty i wygodny sposób można ów podatek zapłacić. Ale także ogranicza się czas potrzebny na szukanie aktualnych numerów rachunków przypisanych właściwemu urzędowi skarbowemu. Dodatkowo mikrorachunek skróci czas oczekiwania na wystawienie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach. Szukasz biura rachunkowego, które posiada bogate doświadczenie? Skontaktuj się z nami!