Znajdź nas

TARCZA ANTYKRYZYSOWA – Pożyczka bezzwrotna?

Aktualności,Tarcza antykryzysowa
Dzisiaj szczegółowo opiszemy jak uzyskać bezzwrotną pożyczkę w wysokości 5000 zł dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej. Aby zaoszczędzić sobie czasu i stresu przed przystąpieniem do składania wniosku powinniśmy mieć dostęp do drukarki oraz skanera, a także posiadać już profil zaufany lub podpis kwalifikowany. Do założenia profilu zaufanego wystarczy wizyta na stronie https://pz.gov.pl/pz/registerMainPage. Obecnie najszybszym sposobem na założenie profilu zaufanego jest skorzystanie z usług swojego banku (oczywiście, jeżeli bank dostarcza taką usługę).

Jak złożyć wniosek? Poniżej zamieszczamy bardzo szczegółową instrukcję:

 1. Pobieramy umowę pożyczki – „Umowa pożyczki”
 2. Drukujemy komplet 6 stron
 3. Składamy podpis* na stronie 3 oraz na stronie 4 - Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych. Jeżeli posiadamy pieczątkę, warto przystawić ją obok podpisu.
 4. Skanujemy strony od 1-4, należy pamiętać aby zeskanowany plik był mniejszy niż 1 MB
 5. Otwieramy stronę https://www.praca.gov.pl/
 6. Wybieramy zakładkę „Tarcza Antykryzysowa”
 7. Wybieramy zakładkę „Wniosek o udzielenie pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy”
 8. Na dole strony wybieramy adresata wniosku - Urząd pracy pod który podlegamy!
 9. W przeglądarce wypełniamy – WNIOSEK O UDZIELENIE POŻYCZKI NA POKRYCIE BIEŻĄCYCH KOSZTÓW PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ MIKROPRZEDSIĘBIORCY
 10. W załączniku dodajemy zeskanowane 4 strony umowę. Warto dodać również aktualny odpis z CEIDG dla jednoosobowych działalności gospodarczych lub aktualny wyciąg z KRS dla spółek kodeksu handlowego
 11. Po przejściu na kolejną stronę zostaniemy poproszeni o zalogowanie do profilu zaufanego w celu złożenia wniosku.
Jeżeli wszystkie punkty zostały wykonane poprawnie pozostaje nam jedynie czekać na przekazanie pieniędzy z Urzędu Pracy na nasze konto.

UWAGA!!!

Aby pożyczka była w pełni bezzwrotna od momentu otrzymania pieniędzy działalność musi być prowadzona przez okres 3 miesięcy. Po tym czasie w ciągu musimy wypełnić ostatnie 2 strony umowy – Wniosek o umorzenie pożyczki i złożyć je w terminie 14 dni do właściwego Urzędu Pracy. Możemy zrobić to osobiście lub za pośrednictwem poczty, oczywiście korzystając z listu poleconego za potwierdzeniem nadania i obioru. * Według instrukcji https://pliki.praca.gov.pl/Tarcza_antykryzysowa/15zzd_pozyczki/15zzd_instrukcja_PSZ-PKDG_v6_20.05.2020_praca.gov.pl.pdf  do złożenia wniosku powinien wystarczyć profil zaufany lub podpis kwalifikowany. Jednakże otrzymujemy informacje od naszych klientów, że nierzadko Urzędy Pracy wymagają skanów tradycyjnie podpisanych dokumentów. Z tego względu sugerujemy wydrukować umowę, podpisać ją, zeskanować, a następnie dodać w formie załącznika.