Duże zmiany we właściwości urzędów skarbowych! Od 1 stycznia 2021r. zmieniła się właściwość wyspecjalizowanych urzędów skarbowych. Powiadomienie o zmianie urzędu skarbowego powinien otrzymać każdy podatnik, którego taka zmiana dotyczy w styczniu 2021r. Kilka najważniejszych zmian znajdziecie poniżej.

  • Podmioty z całego kraju prowadzące działalność o największej skali, tj. przychód/obrót netto powyżej 50 mln euro obsługiwany od tego roku będzie przez I Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie.
  • Podmioty o dużej skali działalności, tzn. o przychodzie/obrocie netto od 3 mln euro do 50 mln euro, a także przedsiębiorcy zagraniczni o takiej skali będą obsługiwani przez 19 wyspecjalizowanych urzędów skarbowych.
  • Przedsiębiorcy zagraniczni, którzy posiadają przychód/obrót co najmniej 3 mln euro i ich stałe miejsca prowadzenia działalności gospodarczej znajdują się na terenie więcej niż jednego zasięgu działania naczelników wyspecjalizowanych urzędów skarbowych, będą obsługiwani przez II Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie.
  • Podmioty z udziałem kapitału zagranicznego, które nie spełniają kryterium podmiotowego, a ich przychód/obrót jest niższy niż 3 mln euro będą od tej pory obsługiwane przez zwykłe urzędy skarbowe.

Powyższe zmiany przełożą się bezpośrednio na składanie deklaracji, czy prowadzenie postępowań administracyjnych.

© 2019 - Biuro Usług Księgowych Egida Sp z o. o.

Realizacja: Sky Design Studio Reklamy Łódź